Açık Parfüm Nedir?

Açık parfüm terimi basitçe mevcut markaların en beğenilen kokularının diğer açık parfüm firmaları tarafından gerekli kalite standartları gözetilerek, insan sağlığına uygun olarak, sıkı denetimlerin ardından yeniden üretilmesi ve daha ekonomik olarak müşteriye sunulması olarak tanımlanabilir. Nasıl ki ilaç sektöründe bir ilaç farklı firmalar tarafından aynı etken maddeleri kullanarak üretiyorlarsa açık parfüm bayileri de aynı şekilde kokuları ve içerisinde yer alan hammaddeleri kullanılarak parfümlerin muadillerini üretirler.

Açık Parfümün Farkı Nedir?

Açık parfüm ismi tüketiciye yanlış bir izlenim verebilecek cinsten ancak ülkemizde bu tarz parfümler açık parfüm ismiyle anıldığı için bu şekilde adlandırılır olmuştur. Açık parfüm ismini duyan kişilerin aklı “Sahte parfüm mü?” sorusuna gitse de gerçek böyle değildir. Açık parfüm demek kesinlikle sahte parfüm anlamına gelmez ve sahte parfüm satışı da bir suçtur. Çünkü sahte parfüm satışında marka isminin izinsiz kullanılması, içinde ne olduğu belli olmayan kalitesiz parfümlerin müşterilere pahalı bir şekilde satılması, insan sağlığının tehlikeye atılması ve böylece müşteriyi dolandırma durumu söz konusudur.
Açık parfümlerle bildiğimiz normal anlamda parfümlerin farkı markaya ödenen fiyatın düşürülmesidir. Bir parfüm markası kokusunu ürettiğinde bu parfümler bazı aşamalardan geçerek müşteriye sunulur. Marka parası, reklam giderleri, ARGE çalışmaları, ihracatçıların ve perakende satış yapan bayilerin üzerine kar koyarak ürünleri satması fiyatı arttırır. Açık parfümde ise bu tarz ücretler söz konusu olmadığı için aynı ya da benzer kokuların müşteriye daha uygun fiyattan ulaştırılması esas alınır.

Açık Parfüm Alınır Mı?

Açık parfüm almak oldukça mantıklı bir seçim olacaktır. Açık parfüm üreticilerinin hedefinde marka parfümlerdeki aynı esansların, maddelerin kullanılarak piyasadaki parfümlerin muadilini oluşturmak böylece marka parfümlerin farklı aşamalarındaki maliyetlerden kaçınarak üreticiye aynı kokuyu çok daha uygun fiyattan koku ulaştırmak olduğu için uygun fiyata kaliteli parfüm kullanmak isteyen kişiler gönül rahatlığıyla açık parfüm tercih edebilirler. BENZ PERFUME’un kalite standartlarını gözeterek ortaya koyduğu parfümleri deneyerek beğendiğiniz ürünü gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
Piyasada mevcut olan marka parfümlerin kokusu açık parfümde belirli standartlarla ve kaliteli şekilde üretilir, ambalaj ise açık parfüm üreticisine özgün bir şekilde oluşturulur. Yani marka parfümlerin yalnızca kokuları taklit edilir, sahte bir şekilde sanki o markaymış gibi parfüm satılmaya çalışılmaz. Aynı koku ambalaj, reklam gibi giderler minimuma indirilerek üretilir böylece maliyet düşürülerek müşteriye daha uygun fiyattan açık parfüm satışı gerçekleşmiş olur.

Açık Parfümün Avantajları

• Açık parfüm kullanıcıları aynı parfümü daha uygun bir fiyata almak isteyen kişilerdir. Ekonomik olarak açık parfüm, kullanıcılarına avantaj sağlar.
• Marka parfümlerde kullanılan maddelerin aynen kullanılması, insan sağlığına zarar vermeyecek kalitede üretim yapılması ve ciddi kalite kontrol aşamalarından geçip denetlenmesi nedeniyle gönül rahatlığıyla kullanılabilir.
• En beğenilen kokuların muadillerini de içerdiği için, kişilerin kendilerine en uygun kokuyu bulmaları ve uygun fiyattan alarak devamlı ulaşabilmeleri açık parfüm tüketiminin pozitif katkılarındandır.
Açık Parfüm Bayiliği
Açık parfüm satın almak istiyorsanız, bu tarz ürünler satan açık parfüm bayiliklerine rastlamanız mümkündür. Ancak açık parfüm alırken satın aldığınız ürünün kalite belgelerine bakmanız yararlı olacaktır. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı bir parfüm kullanmanız sağlığınız açısından önemlidir.
Ürün kalitesini ve müşteri memnuniyetini kar oranlarından daha önde tutarak hem Türkiye’de hem de Dünya’nın pek çok yerinde hizmet veren ve daha da geniş bir alana yayılacak olan BENZ PERFUME ile siz de kendi kokunuzu keşfederek pek çok kalite belgesine sahip BENZ PERFUME parfümlerini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir